6 Nisan 2021 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Samsung Note 7’de Büyük Hüsran!!

3 Eylül 2016
942 defa okundu.
Samsung Note 7’de Büyük Hüsran!!

2 Ağustos da tanıtımı yapılan ve ilk günden satışa çıktığı güne kadar kendinden fazlasıyla söz ettiren Samsung’un Note serisinin son üyesi Note 7 de yaşanan sorunlar Samsung da ciddi deprem etkisi yarattı.

Samsung dan yapılan resmi açıklama şu şekilde;

“Galaxy Note 7’nin bataryasında 35 adet sorun tespit edilmiş olup, cihazların satışı bir süre durdurulacaktır. Satılan telefonlar, geri toplatılacaktır. Sorunlu telefonların yedek parçalarının hazırlanma süreci iki hafta sürecektir.”

Elektronik mağazalarda vitrinlerden kaldırılan Note 7 için operatörler de iade süreçlerini başlatmış durumdalar. Turkcell, İletişim Merkezlerine yayınladığı bilgilendirme mesajında iade için gelen abonelerden irtibat bilgisi alınmasını ve iade sürecinin netleşmesinden sonra abonelere ulaşarak ürün iade sürecinin başlatılması yönünde bilgilendirme yaptı.

Samsung yaşanan bu problemi en kısa sürede çözmeyi hedeflese de bu hata özellikle amiral gemisi bir modelde ciddi bir hayal kırıklığı oluşturmuş durumda.

Kaynak: CepTeknolojisi

Resmi açıklamanın tamamı;

“Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Hali hazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

*

Teknoloji'nin Yeni Adresi SON DAKİKA: